źródło: youtube

Polacy są liderami klasyfikacji strzelców w 2 z najważniejszych europejskich lig – Bundesligi i Serie A.

Robert Lewandowski jest liderem w Bundeslidze. Prowadzi z 17 bramkami, o 2 bramki wyprzedza najgroźniejszego konkurenta. Lewandowski, który w stosunku do ubiegłego roku miał pewien spadek efektywności w strzelaniu goli. ostatnio się poprawił. W 2 ostatnich meczach z Borussią M. i z Wolfsburgiem strzelił po 2 gole. Robert zaczyna zmierzać po swój czwarty tytuł króla strzelców Bundesligi.

Lewandowski prowadzi też w klasyfikacji “scorer”, czyli bramki plus asysty. W sezonie ma już 10 asyst, co jest jego rekordem.

Świetnie sobie radzi także Krzysztof Piątek we włoskiej Serię A. Razem z dwoma innymi napastnikami, w tym ze słynnym Cristiano Ronaldo liderował w tabeli strzelców najwyższej włoskiej ligi z 19 bramkami. W niedzielę niestety Fabio Quagiarella strzelił gola z rzutu karnego i wyprzedził Piątka i Ronaldo o jedną bramkę

Wczoraj zdobył zwycięskiego gola dla swojego zespołu AC Milan. Piątek to fenomen. Wystarczy mu jedna szansa, żeby zamienić ją na gola. W Milanie ma zazwyczaj jedną szansę w meczu. Taką umiejętność mieli przed nim Lubański i Szarmach. Piątek ponadto potrafi zdobyć bramkę z niczego i zdobyć również bramkę z trudnej sytuacji. Wczoraj po prostu oddal strzał czubkiem buta po zaskakującym i w gruncie rzeczy częściowo niespodziewanym podaniu.