Żeby nadal wygrywać, ten zespół potrzebuje zmian. Po prawie trzech sezonach wspólnej pracy potrzebuje innego systemu, innej metodologii, innego głosu w szatni – mówił po wygraniu Ligi Mistrzów w maju 2018 roku ówczesny trener “Królewskich” Zinedine Zidane.

O zmianie trenera mówiło się już od dłuższego czasu, jednak porażka z Ajaxem Amsterdam w Lidze Mistrzów przesądziła o losach Santiago Solariego. Głównymi kandydatami do jego zastąpienia byli Jose Mourinho, Antonio Conte, Mauricio Pellegriniego i właśnie Zinedine Zidane.

Prezes Florentino Perez po raz kolejny postawił jednak na Francuza. Nowym trenerem Królewskich został po blisko rocznej przerwie Zinedine Zidane. Podpisał kontrakt, który wygasa 30 czerwca 2022 roku. Dziennikarze “Marki” twierdzą, że Perez potrzebował tylko dwóch rozmów telefonicznych, by przekonać byłego trenera do powrotu. Francuz miał oferty z Manchesteru United i Juventusu, ale je odrzucił.

To jeden z najsłabszych sezonów Królewskich. Real odpadł z Pucharu Króla i Ligi Mistrzów a strata 12 punktów do Barcelony na 11 kolejek przed końcem wydaje się nie do odrobienia. Czy Zizou sobie poradzi? Gdy w 2016 roku obejmował fotel trenera nikt nie widział do końca jak poprowadzi drużynę, teraz będzie miał dużo trudniej, bo będzie musiał zmierzyć się z oczekiwaniami kibiców oraz brakiem Cristiano Ronaldo.