To już pewne, byli Legioniści Aleksandar Vuković i Marek Saganowski poprowadzą warszawską drużynę do końca sezonu. I bardzo dobrze!

– Trener Ricardo Sa Pinto z dniem 2 kwietnia 2019 roku został zwolniony z obowiązków prowadzenia I zespołu Legii Warszawa. Aleksandar Vuković i Marek Saganowski  poprowadzą zespół do końca sezonu 2018/19 – czytamy na oficjalnym profilu na Twitterze Legii Warszawa.

News o zwolnieniu Sa Pinto opublikowany 1 kwietnia początkowo wydawał się primaaprilisowym żartem. Doniesienia te potwierdził sam prezes klubu Dariusz Mioduski, który na Twitterze potwierdził te informacje.

Aleksandar Vuković, który nota bene dzisiaj odebrał licencję UEFA PRO, prowadził już drużynę Legii w sierpniu ubiegłego roku, zanim w klubie pojawił się Sa Pinto. Wtedy musiał sprzątać po Deanie Klafuricu. Teraz musi ogarnąć „stajnię Audiasza” po Portugalczyku. Najbliższy sprawdzian odbędzie się jutro, gdy na Łazienkowską zawita, szósta w tabeli, Jagiellonia Białystok.

Do sztabu trenerskiego został dołączony również Marek Saganowski. Były napastnik w tym sezonie był trenerem Legii U-19. W 21 kolejkach jego podopieczni wygrali 11 spotkań, 3 razy zremisowali i 7-krotnie przegrali. W tabeli plasują się na czwartym miejscu.

Zarówno Vuković, jak i Saganowski są byłymi piłkarzami Legii. Serb grał na Łazienkowskiej w latach 2001-2004 i 2005-2008, z kolei były reprezentant Polski w latach 2002-2005 i 2012-2016.