Youtube

Najważniejsze wydarzenie biegowe w kraju już w najbliższy weekend. Dwa dni aktywnej zabawy i zdrowej rywalizacji czekają na uczestników siódmej edycji ORLEN Warsaw Marathon.

Już w sobotę o 16.00 odbędzie się Charytatywny Marszobieg, a w niedzielę o 9.00 ruszą biegi na dystansie maratońskim oraz OSHEE 10 km. Jak co roku, wszystko rozpoczyna się i kończy w okolicach PGE Narodowego. Biegacze wystartują na Wybrzeżu Szczecińskim, a swoje zmagania zakończą w Miasteczku Biegacza na błoniach stadionu. Trasa biegu 42,195 km przebiega najciekawszymi miejscami w Warszawie i obejmuje następujące dzielnice: Praga Południe, Mokotów, Śródmieście i Żoliborz. Dla zawodników w czerwonych koszulkach szczególnie ciekawe będą ostatnie kilometry trasy, podczas których pokonają między innymi turystyczne ulice stolicy w okolicach Starego Miasta.

Limit czasu w maratonie to 5 godzin i 30 minut od strzału startera. W ramach ORLEN Warsaw Marathon odbywają się również Mistrzostwa Polski w maratonie mężczyzn. Nie mniej interesująco zapowiada się trasa biegu OSHEE 10 km. Rozpoczynając na Wybrzeżu Szczecińskim, biegacze w białych koszulkach pokonają najpierw Most Świętokrzyski, kierując się później ulicą Tamka na Krakowskie Przedmieście. Zabytkowe budynki Uniwersytetu Warszawskiego, Pomnik Kopernika czy Zamek Królewski, to tylko kilka z wartych uwagi obiektów na trasie. Na pokonanie dystansu zawodnicy będą mieć godzinę i 40 minut. Tradycją już jest, że biegi na obu dystansach rozpoczynają się jednocześnie o godzinie 9.00, a zawodnicy startują w przeciwnych kierunkach na Wybrzeżu Szczecińskim, tworząc biało-czerwoną flagę.

Na mecie na błoniach PGE Narodowego na każdego z biegaczy będzie czekał medal. Dzień przed głównymi biegami, w sobotę 13 kwietnia, odbędą się biegi dziecięce PZLA w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego!” – w godzinach przedpołudniowych i o godzinie 16.00 Charytatywny Marszobieg, z którego zebrane środki zostaną w całości przekazane na rzecz Ośrodka Szkolno–Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach. To kolejny raz, kiedy PKN ORLEN wspiera Ośrodek. Ponadto akcję wspiera także Fundacja ORLEN Dar Serca, która zdecydowała się dodatkowo podwoić zebraną podczas niej kwotę.

Zapisy na Charytatywny Marszobieg możliwe są jeszcze do piątku na stronie www.orlenmarathon.pl oraz do soboty w Biurze Zawodów. Do aktywnego udziału organizatorzy zapraszają wszystkich, bez względu na poziom zaawansowania czy wiek. Nie będzie prowadzona klasyfikacja i pomiar czasu, a dystans to tylko 1,5 km. W ciągu całego weekendu Narodowego Święta Biegania atrakcji nie zabraknie również dla całych rodzin.