Ale odlot, Red Bull dodaje skrzydeł, papierowych…:) Przetestuj swoją kreatywność, wyobraźnię i zdolności techniczne w kategorii Dystans lub Czas Lotu (lub obu) – a być może staniesz do walki na międzynarodowej arenie.
Należy zbudować samolot z jednej kartki papieru A4, żadnego klejenia, rozrywania, przycinania, zszywania ani obciążania! Modyfikacje kartki ograniczają się wyłącznie do składania! Waga max 100 gramów. Wszystkie loty muszą odbywać się w zamkniętych pomieszczeniach bez wiatru/klimatyzacji/wentylatora. Samoloty muszą powstać na miejscu z zapewnionego oficjalnego papieru.

Samolot musi zostać puszczony przez jedną osobę bez dodatkowych pomocy zza linii startu zaznaczonej na podłodze. Przekroczenie linii startu prowadzi do dyskwalifikacji. Dotknięcie linii startu lub jakiegokolwiek punktu za nią w trakcie oddawania rzutu unieważnia próbę. Po oddaniu rzutu rzucający może przekroczyć linię startu.

Każdy zawodnik może podjąć dwie próby. Można wykorzystać różne samoloty, liczy się lepszy rzut. Jednakże tylko najdłuższy dystans gwarantuje miejsce w finałach.

Pomiar następuje od momentu wypuszczenia samolotu z ręki do pierwszego zetknięcia z podłożem lub innym przedmiotem. Wyniki liczone są do dziesiętnych sekundy.

Krajowi zwycięzcy zmierzą się z globalną elitą pilotów samolotów z papieru podczas Światowych Finałów w słynnym Hangarze 7 w Salzburgu, gdzie powalczą o mistrzowski tytuł i lot jednym z samolotów z floty Flying Bulls. Czy dasz radę pokonać aktualnego mistrza Veselina Ivanova?

więcej na https://paperwings.redbull.com/pl-pl/