Iga Świątek na kortach w Paryżu. Fot. Facebook zawodniczki

Iga Świątek wręcz zmiotła rozstawioną z numerem 16. Chinkę Qiang Wang 6:3, 6:0 i awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open w Paryżu. To jej najlepsze osiągnięcie ze wszystkich wielkoszlemowych turniejach (seniorskich).

Polska zawodniczka w ostatnim dniu swojej juniorskiej kariery (jutro kończy 18 lat i będzie już zaliczana do seniorek) rozbiła chińską tenisistkę, która plasuje się już za światową czołówką.

Na początku pierwszego seta i w drugim secie to była egzekucja. Na początku meczu Iga wygrała siedem pierwszych piłek. Nasza tenisistka pokazała pełną gamę swojego talentu, który przyniósł jej w zeszłym roku zwycięstwo tutaj w Paryżu w deblu i we Wimbledonie (wielkoszlemowe turnieje juniorskie).

Swiątek w odróżnieniu do Agnieszki Radwańskiej jest zawodniczką ofensywną mocno uderzającą. W meczu z Chinką miała 33 uderzeń kończących (winnery) przy 5 przeciwniczki.

W sumie wygrała 55 piłek, a Chinka zaledwie 27.

Następną rywalką Polki, będzie zwyciężczyni w meczu Monika Puig z Rosjanką Darią Kasatkiną (nr 21.).

Źródło: telewizyjna transmisja Eurosport