Sebastian Szymański Fot. Facebook zawodnika

Sebastian Szymański odchodzi z Legii Warszawa. Wicemistrz Polski sprzedał swoją perełkę za 5,5 mln euro do Dynama Moskwa. Dodatkowo 1,5 mln euro Legia może otrzymać w bonusach.

Jeśli ta kwota zostanie przekazana Legii, to będzie największy transfer polskiej ekstraklasy.

Legia w dwóch ostatnich latach nie zakwalifikowała się ani do fazy grupowej Ligi Mistrzów, ani do fazy grupowej Ligi Europy. W nadchodzącym sezonie znowu nie zagra w Lidze Mistrzów. Uciekły spore pieniądze.

Wiadomo było, że trzeba będzie zrównoważyć budżet, co praktycznie oznacza, sprzedaż, któregoś z gwiazdorów klubu. Taka jest praktyka.

” Dziękuję trenerom, zawodnikom i pracownikom klubu za 7 fantastycznych lat i wielką szansę, jaką mi tutaj dano. W Legii rozwinąłem się i dojrzałem jako piłkarz. Nigdy nie zapomnę atmosfery, jaką tworzą jej kibice, jest niepowtarzalna. Legia zawsze będzie w moim sercu i kiedy będę mógł, na pewno będę tu wracał. Życzę klubowi wielu sukcesów” – powiedział na łamach legia.com 20-latek.

Sebastian Szymański zdobył dwukrotnie mistrzostwo Polski i Puchar Polski z Legią. Aktualnie został powołany przez trenera Brzęczka do narodowej kadry na eliminacyjne mecze ME.

Źródło: Przegląd Sportowy