– Zrobiliśmy wszystko, aby zdobyć w tym sezonie dublet – przyznał napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski, który w finale Pucharu Niemiec z RB Lipsk (3:0) zdobył dwie bramki. Wcześniej polski piłkarz został królem strzelców Bundesligi.

Na Stadionie Olimpijskim Lewandowski po raz pierwszy trafił do siatki w 29. minucie, gdy popisał się znakomitym strzałem głową, a pięć minut przed końcem w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali ustalił wynik meczu.

-Jestem bardzo zadowolony z naszej postawy w tym meczu, zagraliśmy dobrze i wygraliśmy wyraźnie. Posiadaliśmy kontrolę nad grą, w drugiej połowie przycisnęliśmy nieco mocniej i zdobyliśmy puchar – przyznał Lewandowski, cytowany w światowych agencjach.

To drugie trofeum Bawarczyków w zakończonym sezonie. Wcześniej zdobyli mistrzostwo kraju, a Lewandowski został z dorobkiem 22 bramek najlepszym strzelcem ligowego sezonu.

– Zrobiliśmy wszystko, aby wywalczyć dublet. Na koniec możemy powiedzieć, że ten sezon był dla nas bardzo udany. Ten puchar, podobnie jak mistrzostwo, jest także dla Francka Ribery’ego i Arjena Robbena. Zrobili tyle dla klubu, musimy im podziękować – dodał polski napastnik.

To trzeci triumf Lewandowskiego w Pucharze Niemiec; poprzednie miały miejsce w 2012 roku jeszcze w barwach Borussii Dortmund i cztery lata później już w koszulce Bayernu.

A w najnowszym GIGA Sporcie znajdziecie super poster Lewandowskiego!