Iga Świątek Fot. Facebook tenisistki

Iga Świątek dziś wieczorem zmierzy się na korcie centralnym z rozstawioną z “trójką” Simoną Halep w 1/8 finału wielkoszlemowego French Open. Świetnie spisująca się w Paryżu 18-latka z Warszawy będzie drugą Polką w tej edycji na drodze broniącej tytułu Rumunki.

Zajmująca 104. miejsce w rankingu WTA Świątek już odniosła duży sukces w Paryżu. W drugiej rundzie wyeliminowała rozstawioną z “16” Chinkę Qiang Wang 6:3, 6:0, a w kolejnym pojedynku odprawiła mistrzynię olimpijską z Rio de Janeiro Portorykankę Monicę Puig (59. WTA) 0:6, 6:3, 6:3.

Poprzednią Polką w 1/8 finału Wielkiego Szlema w singlu była Agnieszka Radwańska, która dwa lata temu dotarła do tego etapu podczas Wimbledonu. Trzy lata temu zaś krakowianka odpadła w tej fazie zmagań w stolicy Francji.

Świątek nigdy wcześniej nie zmierzyła się z tak wysoko notowaną rywalką jak Halep. Była liderka światowej listy poza zwycięstwem odniesionym 12 miesięcy temu na kortach im. Rolanda Garrosa trzykrotnie dotarła do finału Wielkiego Szlema.

Nastolatka z Warszawy będzie miała okazję “pomścić” Magdę Linette, którą Rumunka pokonała w drugiej rundzie 6:4, 5:7, 6:3. Pojedynek Świątek z obrończynią tytułu rozpocznie się prawdopodobnie ok. godz. 18-19. Będzie to czwarty, ostatni poniedziałkowy mecz na mogącym pomieścić prawie 15 tysięcy widzów korcie im. Philippe’a Chatriera.