Wisła Płock poinformowała, że pozyskała Jakuba Rzeźniczaka. 32-letni obrońca podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o 12 miesięcy. To trzeci nowy piłkarz, pozyskany przed nowym sezonem przez klub z Mazowsza.

W drużynie “Nafciarzy” 32-letni obrońca będzie występować z numerem 25. Jest trzecim nowym piłkarzem, obok Jakuba Wrąbla i Jarosława Fojuta, który pojawi się na pierwszych zajęciach, wyznaczonych przez trenera Leszka Ojrzyńskiego na 14 czerwca.

Ostatnio Rzeźniczak reprezentował barwy Karabachu Agdam, z którym w dwóch ostatnich sezonach sięgał po mistrzostwa Azerbejdżanu, grał także w fazie grupowej Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej. W sumie zanotował 46 występów, w których zdobył jedną bramkę.

Przez kibiców jest kojarzony głównie z Legią Warszawa, której zawodnikiem był 13 lat. Razem z zespołem wywalczył pięć tytułów mistrza Polski, sześć razy Puchar Polski i raz Superpuchar. Jest najbardziej utytułowanym piłkarzem w historii klubu. Łącznie w Legii zagrał w 376 meczach, strzelając 15 goli.