Claire Williams, szefowa zespołu Formuły 1, którego kierowcą jest Robert Kubica, w rozmowie z portalem motorsport.com zaprzeczyła pojawiającym się plotkom o możliwości odejścia Polaka z teamu przed końcem sezonu.

– Kto powiedział, że Robert zostanie zastąpiony przez kogoś innego – odpowiedziała pytaniem na pytanie, czy już 1 września podczas Grand Prix Belgii do ekipy Williamsa w miejsce Kubicy wejdzie Francuz Esteban Ocon.

– Takie spekulacje są frustrujące, psują tylko atmosferą w ekipie. Nasze relacje z Robertem są silne, on robi to, co do niego należy, my natomiast staramy się dać mu taki samochód, jakiego oczekuje. Nie jesteśmy w złych stosunkach, choć nasze relacje trochę psuje fakt, że nie mamy takiego auta, jakie chciałby mieć – dodała córka założyciela zespołu Sir Franka Williamsa.

Jej zdaniem Formuła 1 jest dopiero w połowie sezonu i jeszcze jest za wcześnie, aby myśleć o tym, co będzie w 2020 roku.

– W tym sezonie nie ma żadnych planów dotyczących zastąpienia Roberta. Ewentualne decyzje w tej sprawie zapewne zapadną dopiero w trzecim kwartale” – zadeklarowała.

Plotki w mediach o odejściu Kubicy z zespołu w trakcie sezonu pojawiły się na początku lipca, napisał o tym m.in. francuski serwis internetowy Nextgen Auto. Sugerowano, że Polaka w zespole ma zastąpić Ocon, którego popiera team Mercedes GP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here