Hubert Hurkacz Fot, Wikipedia CC 2.0 Autor: si.robi - Hurkacz WMQ18 (32)

Hubert Hurkacz przegrał z Hiszpanem Roberto Bautistą-Agutem 6:7 (6:8) 3:6 w pierwszej rundzie tenisowego turnieju ATP w Cincinnati, mimo że zaserwował 21 asów.

To nie jest niespodzianka, ponieważ Hiszpan zajmujący 11 pozycję w rankingu ATP był faworytem w tym pojedynku. Jednak nasz tenisista jak się okazało, miał pewną szansę, której nie wykorzystał.

Mecz rozpoczął się świetnie dla Huberta, który w pierwszym secie przełamał Hiszpana i to do zera. Niestety w następnym sam został przełamany. Potem obaj tenisiści wygrywamy swoje podania aż do stanu 5:5. W jedenastym gemie Hurkacz był bliski przełamania przeciwnika. Przy podaniu rywala prowadził już 40:0, ale Bautista-Agut obronił trzy “brejki” i doprowadził do równowagi, a następnie szybko zakończył tego gema. Szkoda tej szansy. Podobna już się nie powtórzyła. Kolejnego, po swoim podaniu, wygrał z trudnościami polski zawodnik. 6:6.

W tie-breaku Hurkacz już wygrał pierwszą piłkę po podaniu Hiszpana, żeby potem zupełnie niespodziewanie przegrać oba własne. Przeciwnik z kolei wygrał swoje i zrobiło się 1:4. Hubert jednak odrobił straty, doprowadzając do stanu 6:6 i to niestety było wszystko, co mógł uczynić. Dwie kolejne wygrał Bautista-Agut i wynikiem 6:8 w tie-breaku wygrał pierwszego seta.

W drugim secie gra nie była już tak wyrównana, jak w pierwszym. Hiszpański tenisista już w pierwszym przełamał Hurkacza. Jak się okazało, to była strata, której nie dało się odrobić. Hiszpan w tym secie miał już lekką przewagę, której nie miał w pierwszym. Hurkacz już nie serwował jak dobrze, jak w pierwszym secie. Niemniej obaj zawodnicy wygrywali swoje podania, aż do ostatniego gema, w którym nasz tenisista został ponownie przełamany. 3:6.

Szkoda tego przegranego meczu. Hubert Hurkacz wygrywał już z lepszymi zawodnikami niż Bautista-Agut, mimo że ten ostatni to półfinalista tegorocznego turnieju w Wimbledonie. Niestety okazało, że ogromna przewaga Hurkacza w asach 21:3 nie wystarczyła do wygrania meczu.

Źródło: Polsat Sport, Onet.pl