Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik Fot. Instagram A.Milika

W ten weekend rusza Serię A. Napoli zagra w pierwszym meczu we Florencji przeciwko Fiorentinie. W niewesołej sytuacji znajdują się zawodnicy klubu spod Wezuwiusza: Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. Niewykluczone, że obaj rozpoczną mecz od siedzenia na ławce.

Bardzo dobrze na treningach spisuje się Amin Younes, pomocnik kupiony z Ajaxu Amsterdam rok temu. To reprezentant Niemiec, który przeszedł wszystkie szczeble tej reprezentacji. On brał udział w Pucharze Konfederacji w Rosji 2017 roku, który wygrali Niemcy. Niewykluczone, że to on, a nie Zieliński wyjdzie w podstawowym składzie.

Jeszcze bardziej skomplikowana jest sprawa Milika. On jest najlepszym strzelcem drużyny, ale jak wiadomo, trwają negocjacje w sprawie sprzedaży Milika i zamiany jego na napastnika Interu Icardiego. Dla Milika lepiej byłoby, gdyby został w Neapolu. Jeśli jednak ta wymiana dojdzie do skutku i Milik pójdzie do Interu Mediolan, to tam czeka już na niego Lukaku, kupiony właśnie przez mediolańczyków z Manchesteru United. To oznacza, że Milik będzie musiał walczyć o miejsce w podstawowym składzie.

Zapewne z powodu tej dyskutowanej wymiany Milki może nie zgrać we Florencji, żeby nie złapał jakiejś kontuzji.

Źródło: La Gazetta dello Sport