N'Gapeth - najlepszy według Bruno Rezende siatkarz świata

Bruno Rezende najlepszy rozgrywający świata, reprezentant Brazylii, udzielił wywiadu Przeglądowi Sportowemu. Brazylijski rozgrywają ostrzegł reprezentację Polski przed Francją, dając niedwuznacznie do zrozumienia że Francuzi są lepsi od Polaków.

Rezende kurtuazyjnie powiedział, że Polska i Francja to bardzo wyrównana para, ale w świetle tego co powiedział dalej, daje do zrozumienia, że to jednak drużyna francuska jest lepsza.

Dla Rezende nie Leon, ale N’Gapeth jest najlepszym siatkarzem świata. ” Moim zdaniem to w tej chwili najlepszy siatkarz świata. Gra żadnego zawodnika nie robi na mnie takiego wrażenia”.

Rezende ponadto wybrał swoją na najlepszą szóstkę siatkarzy świata. W niej jest aż trzech siatkarzy francuskich i ani jednego Polaka. Wspomniany N’Gapeth, rozgrywający Benjamin Toniutti i libero Jenia Grebennikow.

W tej szóstce nie ma Bartosza Kurka, najlepszego siatkarza ostatni Mistrzostw Świata.

Rezende bardzo specyficznie potraktował też Leona. Na pytanie też dziennikarza o drugiego przyjmującego do najlpeszej drużyny świata, odpowiedział: ‘Wacham się pomiedzy Lealem a Leonem. Trudny wybór. Ale jako, ze rozmawiamy w Polsce, powiem, że Leon”.

To nie są niestety bezpodstawne opinie. Warto przypomnieć, że na mistrzostwach świata w 2018 r., które wygraliśmy, w meczu Francją ponieśliśmy porażkę 1:3. Francja jest najgroźniejszym z możliwych przeciwników, na jakiego mogliśmy wpaść w kwalifikacjach przedolimpijskich.

Źródło: Przegląd Sportowy