Wicemistrzynie Europy Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik. Fot screen POLSKA SIATKÓWKA

Polskie siatkarki zdobyły srebrny medal podczas mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. W finale Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek przegrały Łotyszkami Graudina/Kravcenoka 0:2 (20:22, 19:21).

Przedtem w półfinale pokonały szwajcarski duet Joana Heidrich/Anouk Vergé-Dépré 2:1 (18:21, 21:18, 15:8)

W finale nasze dziewczyny początkowo wyraźnie prowadziły w pierwszym secie 9:5, a potem 13:10, dobrze serwując i dobrze atakując. Reprezentantki z Łotwy ani myślały tanio sprzedać skórę. Łotyszki od tego momentu zaczęły odrabiać straty. W końcówce seta doszły już do straty zaledwie jednego punktu. Potem rozpoczęła się gra na przewagi, którą wygrały Łotyszki 22:20.

Drugi set był niemal od początku bardziej wyrównany. 10:10 i 16:16. Do końca partii gra była bardzo zacięta, ale w końcówce Łotyszki znowu okazały się lepsze 21:19.

Sukces Wojtasik i Kociołek jest największym sukcesem w historii występów polskich par w mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej. Dotychczas dwa brązowe krążki zdobyli Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel w 2013 i 2016 roku.

Wojtasik (pod panieńskim nazwiskiem Kołosińska) zdobyła już 2015 r. medal brązowy.

Źródło: Oficjalny serwis PZPS Polska Siatkówka