Iga Świątek Instagram zawodniczki

Iga Świątek przegrała z Estonką Anett Kontaveit 4:6 6:7 (2:6) w drugiej rundzie tenisowego turnieju WTA Cincinnati.

Estonka w pierwszej rundzie sensacyjnie wygrała z Andżeliką Kerber 7:5 6:2. Ten mecz zresztą Światek obserwowała z trybun.

W pierwszym secie meczu Światek z Kontaveit trwa walka gem za gem. Obie zawodniczki wygrywały swoje podanie do stanu 5:4 dla Kontaveit. W dziesiątym gemie serwowała Świątek i początkowo wszystko wyglądało dobrze. Prowadziła 40:0 i brakowało jej jednej piłki do wyrównania na 5:5. W tym momencie stanęła i przegrała piec kolejnych piłek i tym samym pierwszego gema 4:6.

W drugim secie Iga przy stanie 2:2 przełamała przeciwniczkę, ale nie utrzymała tego przełamania i ostatecznie Kontaveit doprowadziła do stanu 6:6. Tie-break. W nim Estonka była lepsza i wygrała go 6:2 i tym samym drugi set 7:6, oraz oczywiście cały mecz.

Źródło: TVP Sport