Hubert Hurkacz Fot. Facebook zawodnika

Hurkacz zajmujący w rankingu ATP 41 miejsce był rozstawiony w tym turnieju z numerem 3, a Francuz z „jedynką”. Paire jest na 30 miejscu w rankingu ATP.

Mecze z udziałem francuskiego tenisisty są zawsze interesujące, ponieważ on gra nieszablonowo i tak też grał. Mecz był wyrównany i obaj zawodnicy przechodzili w nim okresy wzlotów i stagnacji. Od połowy trzeciego seta Francuz zaczął popełniać błędy i Polak to od razu wykorzystał, ostatecznie kończąc mecz za pierwszym meczbolem.

Hubert Hurkacz został w sobotę pierwszym Polakiem od 1982 roku, który wygrał turniej głównego cyklu! Ostatnim zwycięzcą był, jak na razie najlepszy polski tenisista w historii, Wojciech Fibak.

To zwycięstwo to kolejny awans i kolejna życiówka. W poniedziałkowym notowaniu rankingu ATP Hubert przesunie się z 41 pozycji na 35.

W poniedziałek Hurkacz zagra pierwszy pojedynek w wielkoszlemowym US Open 2019. Jego przeciwnikiem będzie inny Francuz Jeremy Chardy zajmujący obecnie 74 miejsce w rankingu ATP. W przypadku zwycięstwa zagra w II rundzie prawdopodobnie ze słynnym Stanem Wawrinką, który wygrał US Open w 2016 r.

Źródło: Sport.pl