Stadion Urała w Jekaterynburgu Fot. Wikipedia CC 4.0 Autor: Фальшивомонетчик

Bilety na mecze do końca życia! Klub Ural Jekaterynburg obdarował bohaterską załogę Airbusa należącego do linii Ural Airlines, która po stracie obu silników w mistrzowski sposób wylądowała na kukurydzianym polu.

Piloci uratowali życie ponad 200 osób. Mimo że 74 osoby odniosły obrażenia, to wszyscy przeżyli. Występujący w rosyjskiej ekstraklasie klub piłkarski obdarował ją dożywotnim prawem wstępu na swoje domowe mecze.

7-osobowa załoga Airbusa A321 leciał z Moskwy do Symferopola z 226 pasażerami na pokładzie, kiedy wkrótce po starcie samolot stracił oba silniki. To skutek zderzenia się gromadą ptaków.

Piloci Ural Airlines nie stracili głowy ani opanowania wykazując mistrzowską technikę szybowcowego lotu, bezpiecznie lądując w ekstremalnie trudnych warunkach na polu kukurydzy. Dokonali niezwykłego wyczynu.

Ich wyczyn wzbudził uznanie na całym świecie, a klub Urał Jekaterynburg obdarował całą załogę dożywotnimi biletami na domowe mecze swojej drużyny. W drużynie z Jekaterynburga grają dwaj Polacy: Michał Kucharczyk i Rafał Augustyniak. Klub występuje w rosyjskiej Priemjer-Lidze.

„Bilety do końca życia za odwagę! Chcemy wyrazić swój ogromny szacunek dla załogi lotu Ural Airlines U6178. Jesteśmy z was dumni, nasi krajanie. Żeby wyrazić naszą dozgonną wdzięczność, chcemy obdarować każdego członka załogi dożywotnimi biletami na domowe mecze FC Ural. Chcemy, żebyście odczuwali napięcie tylko w czasie meczów na naszym stadionie! – napisano na profilu klubu na Twitterze.

Źródło: Sportowe Fakty