Polska zremisowała z Austrią 0:0 w eliminacjach mistrzostw Europy 2020. Biało-czerwoni po meczu na Stadionie Narodowym są dalej liderem grupy G, ale to niestety koniec dobrych wiadomości.

Znów straciliśmy punkty w eliminacjach Euro 2020, to był chyba jeden ze słabszych meczy naszej reprezentacji. Austriaccy piłkarze Franco mieli pomysł na grę a swoją techniką dominowali nad Polakami, czasem można było odnieść wrażenie, że to jakaś silna reprezentacja z pierwszej 5-tki gra na Narodowym… Piłkarze Franco Fody utrzymywali się przy piłce nawet kilka minut co powodowało rozczarowanie kibiców na stadionie.

– Cieszy fakt, ze jesteśmy bliżej celu….. na razie tylko to. Nad resztą trzeba popracować. – napisał na Twitterze pezes PZPN Zbigniew Boniek.

– Spotkanie z Izraelem zaciemniło obraz, który i tak nie jest wyraźny. Jeśli przeanalizujemy spotkanie z Austrią, Łotwą i Słowenią, cośmy w tych meczach pokazali? – skomentował obecną sytuację Dariusz Szpakowski.

Ogólnie, możemy być szczęśliwi, że po takim meczu mamy chociaż punkt, jednak nasza autostrada do Euro 2020 wydaje się być w remoncie.

Tabela
El. Euro 2020, gr. G
1 Polska 13
2 Słowenia 11
3 Austria 10
4 Izrael 8
5 Macedonia Północna 8
6 Łotwa 0