To może być jedna z najbardziej emocjonujących walk w tym roku, ponieważ w Londynie w klatce KSW spotkają się znani ze swojego temperamentu i widowiskowego stylu walki Norman Parke i Marcin Wrzosek. Stawką starcia, do którego dojdzie 14 września na KSW 50, będzie tymczasowy tytuł mistrzowski dywizji lekkiej.

Chociaż początkowo Norman Parke, niepokorny zawodnik z Irlandii, miał zawalczyć o tymczasowy pas mistrzowski wagi lekkiej z Marianem Ziółkowskim, Polak musiał wycofać się z tego starcia przez kontuzję. W jego miejsce wszedł jednak były mistrz kategorii piórkowej, Marcin Wrzosek. Starcie to zapowiada się niezwykle ciekawie i może obfitować w fajerwerki w klatce, bowiem żaden z tych dwóch zawodników nie zwykł odpuszczać w walce. Podczas KSW 50 szykuje się więc prawdziwa, sportowa wojna.

Norman Parke jest postacią, która na stałe wpisała się już w krajobraz polskiego MMA. Irlandczyk po raz pierwszy zawalczył dla KSW na gali Colosseum i dał bardzo wyrównaną walkę niepokonanemu mistrzowi, Mateuszowi Gamrotowi. Swoją postawą w klatce i ciętym językiem zyskał sobie uznanie w oczach fanów i mimo iż nie wygrał z „Gamerem”, pokazał się jako twardy i wszechstronny fighter.

Marcin Wrzosek znany jest ze swojego widowiskowego stylu walki i ogromnego serca, którego część zawsze pozostawia w klatce. Gdy tylko trafił do KSW odraz pokazał to w boju dając z Filipem Wolańskim niesamowite widowisko, które zostało wyróżnione nagrodą za walkę wieczoru. Zwycięstwo to natomiast dało mu szansę walki o tytuł mistrzowski KSW w wadze piórkowej, który zdobył pokonując Artura Sowińskiego.

Marcin Wrzosek zdaje sobie sprawę z tego jak twardym zawodnikiem jest Irlandczyk, ale planuje wykorzystać swoją szybkość, aby go pokonać. Czy ta sztuka zakończy się sukcesem i to Polak zdobędzie pas? A może jednak tytuł powędruje do Irlandii? O wyniku starcia przekonamy się już 14 września, podczas gali KSW 50 w Londynie.