Po siedmiu kolejkach AC Milan zajmuje dopiero 13. miejsce w tabeli Serie A! To “dziadowanie” i brak skuteczności nie podoba się kibicom. Ultrasi AC Milan postanowili skomentować ostatnie zamieszanie w klubie i zwolnienie trenera Marco Giampaolo.

– Jesteśmy zmęczeni tym kolejnymi kompromitacjami klubu. Gdy już myślimy, że uderzyliśmy o dno, sytuacja jeszcze się pogarsza – przekonują fani w oficjalnym oświadczeniu.

We wtorek, po zaledwie kilku miesiącach pracę na San Siro stracił Marco Giampaolo. Włocha nie uratowało nawet zwycięstwo odniesione w ostatniej ligowej kolejce nad Genoą (2:1). Jego następca został Stefano Pioli.

Krzysztof Piątek ma powody od obawy o swoją pozycję w drużynie. Polak w obecnym sezonie strzelił jak dotąd tylko dwa gole, w dodatku – z rzutów karnych. W ostatnim meczu Milanu przeciwko Genoi (2:1) został zdjęty z boiska już w przerwie.
Jego miejsce zajął Leao, a zdaniem fachowców Portugalczyk spisał się zdecydowanie lepiej.
– Jest lepszy od Piątka o trzy klasy – ocenili włoscy dziennikarze.
Na “pieńku” ma również z kibicami, których próbował uciszać po strzelonym karnym z Weroną. Fani są wściekli a Pjona chyba sam nie przypuszczał, jak mocno na tym geście ucierpi.

Piątek mimo braku goli został powołany przez Jerzego Brzęczka na mecze z Łotwą i Macedonią Północną w eliminacjach mistrzostw Europy.