Real Madryt poniósł pierwszą w tym sezonie porażkę w hiszpańskiej lidze. W 9. kolejce Królewscy przegrali na wyjeździe 0:1 z beniaminkiem Mallorcą i stracili pozycję lidera!

Jedyna bramka meczu w stolicy Balearów padła już w siódmej minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Junior Lago z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Goście nie byli w stanie odpowiedzieć, a od 74. minuty ich sytuacja stała się jeszcze trudniejsza, gdy za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Alvaro Odriozola.

“Królewscy” zagrali mocno osłabieni, m.in. bez kontuzjowanych Garetha Bale’a i Luki Modrica oraz Edena Hazarda, któremu urodziło się czwarte dziecko.

Barcelona gładko pokonała na wyjeździe Eibar 3:0 i została nowym liderem la liga.