W Bayerni Monachium po przegranej z Eintrachtem Frankfurt aż 1:5 posadę trenera stracił Niko Kovac. Media na całym świecie rozpisują się o potencjalnym następny chorwackiego szkoleniowca. Wśród nazwisk, które padały w prasie i w internecie wymieniało się m.in. Jose Mourinho czy Arsene Wengera. Dzisiaj już wiadomo, że ten drugi na pewno nie zostanie zatrudniony w klubie ze stolicy Bawarii.

Jak poinformował „Bild”, czyli jeden z największych tytułów w Niemczech, Arsene Wenger miał się skontaktować z Karl-Heinzem Rummenigge odnośnie objęcia posady trenera Bayernu. Do rozmowy doszło w środę, jednak ostatecznie francuski szkoleniowiec miał usłyszeć od dyrektora generalnego mistrzów Niemiec, że nie zostanie nowym trenerem m.in. Roberta Lewandowskiego.

Sam Wenger bardzo otwarcie mówił o chęci powrotu na ławkę trenerską i był mocno zainteresowany objęciem funkcji trenera monachijskiego klubu. „Czy chciałbym przejąć Bayern? Oczywiście. Utrzymywałem się na topie od 33. do 69. roku życia. Tęsknię za treningami, meczami, za satysfakcją z pracy, za dzieleniem się emocjami” – mówił 70-letni szkoleniowiec w rozmowie z „The Sun”.

za krotka pilka