Grzegorz Krychowiak GIGA rozwinął się w Rosji. Jest tam niekwestionowaną gwiazdą, strzela bramki, asystuje. Według wielu rozgrywa najlepszy sezon w karierze. Oby tak dalej…:)

– Ma swój moment. Strzela gole, to dobre dla niego. Daje mu to pewność siebie i zaufanie trenera, a to jest najważniejsze – stwierdził w rozmowie z “Przeglądem Sportowym” były reprezentant Rosji, Dmitrij Czeryszew, z którym Krychowiak grał w Sevili.

– Dawniej też był niezwykle ważną postacią w drużynie, ale gdy graliśmy na przykład z Barceloną, to mówiliśmy mu ‘Gregor’, musisz skupić się na destrukcji. I on to robił” – powiedział Rosjanin.

Czy Grzegorz Krychowiak jest największą gwiazdą ligi rosyjskiej? Powoli zaczyna nią być, po przez niekwestionowaną pozycję jaką ma w klubie, po przez kolejne wybory na piłkarza kolejki, miesiąca…
– Dla swojego zespołu nie jest ważny, ale arcyważny. Każdy trener chce mieć kogoś, kto potrafi i atakować i bronić. Można powiedzieć, że Krycha dla Lokomotiwu jest jak Messi dla Barcelony – dodał Czeryszew.