Skandynawskie media opisują dyspozycję Roberta Lewandowskiego jako nieprawdopodobną i oszałamiającą, a jego samego jako ”super napastnika”, „polski grom Bundesligi”, „maszynę do seryjnej produkcji bramek”.

„Można śmiało powiedzieć, że ten 31-letni Polak gwarantuje bramki w każdym meczu i zrobił to już w 15 spotkaniach swojego klubu z rzędu, z czego w 11 ligowych, bijąc rekord Bundesligi” – skomentował norweski dziennik „Verdens Gang”.

Kanał norweskiej telewizji TV 2 ocenił, że „Lewandowski jest gwarantem bramek”, a „Dagbladet”, że „Ten Polak jest nie do zatrzymania. Wybiega na boisko, dostaje piłkę i strzela”.

„Niewiarygodny wręcz Lewandowski pisze nową historię Bundesligi” – skomentował duński dziennik „Ekstrabladet”.

„Jyllands Posten” napisał, że Lewandowski strzelając bramki w 11 meczach z rzędu ustanowił nowy „dziki rekord” Bundesligi.

Fiński dziennik „Iltalehti” nazwał Lewandowskiego „jednoosobową fabryką goli”, która wyraźnie ma niewyczerpalne moce przerobowe i jeszcze dodatkowe biegi do wrzucenia.

Również w Szwecji zauważono „niewyobrażalną wręcz skuteczność polskiego super napastnika”. Dziennik „Aftonbladet” ocenił: “To niesamowite. On strzela w każdym meczu i nigdy nie schodzi z boiska bez łupu. To się nie udało nikomu w 56-letniej historii Bundesligi”.

„Expressen” stwierdził krótko: “Należy oglądać ten show, chłonąc i tylko bić brawo”.

za niezalezna