Robert Lewandowski w tym sezonie jest w GIGA formie. Gdyby nie jego gra Bayern Monachium nie liczyłby się o mistrzostwo Niemiec. Niektórzy twierdzą nawet, że trener Niko Kovac zostałby zwolniony dużo wcześniej.

W tegorocznej kampanii, Polak zdobył 16 bramek w 11 spotkaniach. Co więcej, w każdym z tych potyczek schodził z murawy z golem. Lewandowski ustanowił tym samym rekord w ilości spotkań na początku sezonu, w których notował bramkę.

Oficjalny portal niemieckiej Bundesligi ogłosił ranking 10 najlepszych „dziewiątek” wszech czasów. Robert Lewandowski otrzymał ogromne wyróżnienie ze strony gremium ekspertów. Polak zajął pierwsze miejsce, czym otrzymał miano najlepszego napastnika w historii Bundesligi.

Na drugim miejscu uplasował się legendarny napastnik; Gerd Müller. Jest to dość kontrowersyjny werdykt, biorąc pod uwagę liczbę goli strzelonych przez Niemca. Müller przewodzi w rankingu najlepszych strzelców Bundesligi. 365 bramek wydaje się nieosiągalnym wyczynem. Lewandowski z 218 trafieniami zajmuje 4 miejsce. Do Klausa Fischera, które plasuje się na 2 lokacie, brakuje mu 50 trafień. Biorąc pod uwagę wiek Lewandowskiego (31 lat) wydaje się, że spokojnie wskoczy na 2 miejsce. Jednak wyprzedzenie Gerda Müllera będzie zadaniem z rodzaju niemożliwych.

Ranking na najlepszego napastnik Bundesligi prezentuje się następująco: Robert Lewandowski, Gerd Muller, Claudio Pizarro, Giovane Elber, Miroslav Klose, Luca Toni, Jurgen Klinsmann, Mario Gomez, Carsten Jancker oraz Karl-Heinz Rummenigge.