W Irlandii przebywa obecnie delegacja PZPN, która wizytuje mieszczące się pod Dublinem dwa ośrodki. W jednym z nich ma zamieszkać reprezentacji Polski podczas Euro 2020. “Musimy podjąć decyzję do 9 grudnia” – powiedział PAP rzecznik prasowy kadry Jakub Kwiatkowski.

Po sobotnim losowaniu w Bukareszcie grup mistrzostw Europy wiadomo, że biało-czerwoni trafili na Hiszpanię, Szwecję oraz drużynę z barażu – Bośnię i Hercegowinę, Irlandię Północną, Słowację lub Irlandię (ten przeciwnik zostanie wyłoniony w marcu).
Podopieczni Jerzego Brzęczka zmagania w grupie E rozpoczną 15 czerwca od meczu w Dublinie ze zwycięzcą tzw. ścieżki barażowej. Pięć dni później zmierzą się w Bilbao z Hiszpanią, a 24 czerwca ponownie w Dublinie zagrają ze Szwecją.

Z uwagi na dwa mecze grupowe w stolicy Irlandii PZPN wybiera dla piłkarzy bazę w okolicach Dublina.
– W grę wchodzą dwa ośrodki. Jeden mieści się w położonym pod Dublinem Portmarnock, przy wybrzeżu, około 11 kilometrów od stolicy. To trochę podobne miejsce do francuskiego La Baule, w którym przebywaliśmy podczas Euro 2016. Drugi ośrodek to Carton House, leżący około 30 km od miasta, po przeciwnej stronie niż ten pierwszy – powiedział Kwiatkowski.

Półfinały i finał odbędą się na Wembley w Londynie, tam na razie delegaci PZPN miejsc nie rezerwują…;(