Argentyńczyk Lionel Messi z Barcelony został zdobywcą Złotej Piłki dla najlepszego zawodnika 2019 roku w plebiscycie magazynu “France Football”. To jego szósty triumf, a pierwszy od czterech lat. Robert Lewandowski, również obecny na gali w Paryżu, zajął ósme miejsce. Poprzednio Messi triumfował w latach 2009-12 oraz w 2015 roku.

Tylko dwóch Polaków w historii znalazło się w czołowej trójce plebiscytu prestiżowego magazynu – w 1974 roku trzecie miejsce zajął Kazimierz Deyna, a w 1982 roku również na trzeciej pozycji uplasował się Zbigniew Boniek, obecny prezes PZPN. W obecnej edycji plebiiscytu Robert Lewandowski zajął ósme miejsce. Jego najlepszą dotychczas lokatą była czwarta – za 2015 rok.

– Nie czuję rozczarowania. Cieszę się bardzo, że mogę tu być. Wiadomo, jak to bywa w plebiscytach – czasami są rozczarowania albo jakieś niespodzianki, większe lub mniejsze. Ale to są plebiscyty, rządzą się własnymi prawami. Zawsze podchodzę do tego z przymrużeniem oka. Gratulacje dla zwycięzcy i wszystkich osób, które mogły się tutaj znaleźć. Myślę, że wszystko, co robię w tym sezonie, będzie procentowało w przyszłym. Dlatego podchodzę do tego na spokojnie. To są rankingi, które czasami bardziej szokują lub mniej. Wszystko trzeba akceptować. Nie mam żadnego żalu – powiedział Robert TVP Sport.

Podczas gali Lewy siedział koło Leo:

“France Football” przyznaje tę nagrodę od 1956 roku. W latach 2010-15 magazyn i Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) wyróżniały wspólnie jednego zawodnika Złotą Piłką FIFA, ale od 2016 roku plebiscyty na najlepszych piłkarzy znów prowadzone są oddzielnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here