Pogoń Szczecin pokonała u siebie Piasta Gliwice 1:0 i awansowała na pierwsze miejsce w tabeli piłkarskiej ekstraklasy. Legia Warszawa na wyjeździe wygrała z dotychczasowym liderem Śląskiem Wrocław 3:0.

Wygraną Pogoni zapewnił David Stec. Austriak na listę strzelców wpisał się już w ósmej minucie.

– Jesteśmy przeszczęśliwi z powodu zwycięstwa. Graliśmy w trudnych warunkach i daliśmy z siebie wszystko. Zespół grał ładnie piłką, prowadził grę. To było naprawdę wywalczone zwycięstwo – powiedział trener szczecinian Kosta Runjaic.

Pogoń ma 35 punktów. Tyle samo zgromadziła Legia i chociaż ma lepszy bilans bramek, to “Portowcy” już dwukrotnie w tym sezonie pokonali stołeczny zespół i dlatego zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

Legia odniosła we Wrocławiu efektowną wygraną. W 14. minucie prowadzenie gościom dał Paweł Wszołek. W drugiej połowie zwycięstwo Legii przypieczętowali Jose Kante i Luquinhas.

– Jesteśmy zadowoleni z wyniku i z tego, że zdobyliśmy trzy punkty w miejscu, gdzie nikomu się to wcześniej w tym sezonie nie udało, co świadczy jak trudny to jest teren i jaka to jest drużyna – podkreślił trener Legii Aleksandar Vukovic.