Lider może być tylko jeden! Jest nim kosmita Lionel Messi, który w wywiadzie udzielonym “France Football” zaraz po zdobyciu szóstej Złotej Piłki, nie krył, że “trochę go zabolało”, gdy jego odwieczny rywal Cristiano Ronaldo w 2017 r. sięgał po piątą Złotą Piłkę w karierze.

– Lubiłem mieć pięć Złotych Piłek i być jedynym, który tego dokonał. Kiedy Cristiano Ronaldo zrównał się ze mną, muszę przyznać, że trochę zabolało mnie to, że już nie jestem jedynym na szczycie. Cieszę się, że w tym roku udało mi się zdobyć kolejną, szóstą już Złotą Piłkę – wyjawił Messi.

Po dwóch latach Lionel Messi ponownie jest samodzielnym liderem wśród piłkarzy z największą liczbą wygranych Złotych Piłek.
Na pytanie kto jest najlepszym piłkarzem w historii. Argentyńczyk odpowiedział: – Szczerze mówiąc, nie wiem!

Od 2008 r. tylko raz trofeum zgarnął inny piłkarz. 12 miesięcy temu najlepszym graczem dziennikarze uznali Lukę Modricia, który przerwał 10-letnie panowanie Messiego i Ronaldo. Argentyńczyk wcześniej wygrywał w latach 2009-2012 i w 2015 roku.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Leo Messim, zapraszamy do kiosku po najnowszy numer GIGA Sport, gdzie sprawdzimy kto jest lepszy: CR7 czy LM10?