– Sadio Mane to nowy Cristiano Ronaldo. Gdy atakuje, jest niesamowity. Wszystkie jego cechy są na najwyższym poziomie – ocenił Danny Blind, były selekcjoner reprezentacji Holandii.

“Nowy Cristiano Ronaldo” ma za sobą znakomity sezon. Senegalczyk wygrał z Liverpoolem Ligę Mistrzów, a we wszystkich rozgrywkach zdobył 26 bramek oraz zanotował 5 asyst. Co więcej – 27-latek w plebiscycie “Złotej Piłki” zajął 4. miejsce.

– Czy wiesz, dlaczego Messi głosował na Mane w plebiscycie FIFA The Best? Ponieważ wielcy zawodnicy rozpoznają innych świetnych graczy. Nie porównuję jednak Mane do Messiego. Myślę, że Sadio bardziej przypomina Cristiano Ronaldo, gdy ten był w szczycie formy. Senegalczyk jest jak skała, a przy tym ma niezwykłą dynamikę – jak Ronaldo sprzed lat. Portugalczyk też był tak silny fizycznie i psychicznie – dodał.

– Fani piłki nożnej powinni zwrócić uwagę na to, co Sadio wyprawia na angielskich boiskach, gdzie mecze są na bardzo wysokim poziomie. Moim zdaniem on – obok Messiego – jest najlepszym atakującym na świecie – zakończył.

za meczyki/Mirror