Lepszego uświetnienia górniczego święta nie mogli sobie wymarzyć piłkarscy kibice z Łęcznej, bo w przeddzień Barbórki na mecz z Górnikiem w 1/8 finału Pucharu Polski przyjedzie Legia Warszawa, najbardziej utytułowana drużyna tych rozgrywek.

Można spodziewać się kompletu publiczności bo do poniedziałkowego południa rozprowadzono ponad pięć tysięcy biletów, a wszystkich miejsc na obiekcie w Łęcznej jest 7200.

– Jesteśmy przygotowani na rekordową w tym roku frekwencję i bilety cały czas się sprzedają. Zawodnikom, którzy w sobotę rozegrali ostatni w tym roku mecz, który dał pozycję wicelidera drugiej ligi, staraliśmy się stworzyć możliwie najlepsze warunki, by mogli przygotować się do wtorkowej konfrontacji z renomowaną Legią. Dla wielu młodszych graczy będzie to piłkarska przygoda i doświadczenie, które zapewne będzie procentować w przyszłości. Mamy świadomość, że zdecydowanym faworytem są legioniści, ale w sporcie, zwłaszcza w rozgrywkach pucharowych, zdarzają się sensacyjne rozstrzygnięcia. Dlatego bez obciążeń przystąpimy do tego spotkania” – przyznał prezes klubu Piotr Sadczuk.

– Wiadomo, że nie jesteśmy faworytem, ale puchary się rządzą swoimi prawami i do tego meczu przystąpimy w optymalnym składzie. Skoro w silnej obsadzie dobrze radzimy sobie w drugiej lidze, to znaczy, że jakimś potencjałem dysponujemy i zechcemy się pokazać z jak najlepszej strony” – dodał trener Kamil Kiereś.

W obecnej edycji pucharowej w drodze do 1/8 finału Legia wygrywała 2:0 z Puszczą w Niepołomicach i 3:2 z Widzewem w Łodzi, natomiast Górnik pokonał 3:1 Gryfa w Słupsku i 2:0 Rekord w Bielsku Białej.

Mecz 1/8 finału PP rozpocznie się w Łęcznej we wtorek o godz. 20.45.