Piłkarze Atletico Madryt dzięki skutecznej grze w końcówce pokonali Barcelonę 3:2 i awansowali do finału rozgrywanego w saudyjskiej Dżuddzie turnieju o Superpuchar Hiszpanii. Ich rywalem będzie Real Madryt, który dzień wcześniej wygrał z Valencią 3:1.

Wszystkie bramki w czwartkowym meczu padły w drugiej połowie, bardzo emocjonującej i obfitującej w zwroty akcji. Dwukrotnie po skorzystaniu z pomocy VAR sędzia nie uznał gola dla Katalończyków.

W 46. minucie bramkę dla Atletico zdobył wprowadzony właśnie na boisko Koke, ale pięć minut później wyrównał Lionel Messi:

Wkrótce potem słynny Argentyńczyk znów trafił do siatki, jednak gol nie został uznany z powodu zagrania ręką.
Barca objęła prowadzenie w 62. minucie po trafieniu Francuza Antoine’a Griezmanna, byłego napastnika Atletico, dla którego był to pierwszy gol strzelony dawnym kolegom:

Więcej bramek mistrzowie Hiszpanii nie zdobyli, natomiast w końcówce skutecznością błysnęli ich rywale.
Między 81. i 86. minutą Atletico strzeliło dwa gole. Najpierw rzut karny podyktowany za faul brazylijskiego bramkarza Neto wykorzystał Alvaro Morata:

Pięć minut później wynik ustalił Argentyńczyk Angel Correa:

Dzień wcześniej Real wygrał ze zdobywcą Pucharu Hiszpanii Valencią 3:1. “Królewscy” prowadzili już 3:0 po golach Niemca Toniego Kroosa, Isco oraz Chorwata Luki Modrica. Honorową bramkę dla Valencii w doliczonym czasie gry zdobył z rzutu karnego Dani Parejo.

Do 2017 roku zdobywcę Superpucharu Hiszpanii wyłaniał dwumecz z udziałem mistrza kraju i triumfatora Pucharu Króla. W 2018 roku odbyło się jedno spotkanie w marokańskim Tangerze.