Iga Świątek Instagram zawodniczki

Iga Świątek dziś w nocy zagra o pierwszy w karierze awans do trzeciej rundy Australian Open. Jej rywalką będzie hiszpańska tenisistka Carla Suarez Navarro!

18-letnia Polka stanie przed szansą na zakończenie pożegnalnego występu w Melbourne starszej o 13 lat rywalki. Zajmująca 56. miejsce w rankingu WTA warszawianka na otwarcie pewnie pokonała Węgierkę Timeę Babos 6:3, 6:2. Teraz musi jednak zachować dużą czujność, bowiem sklasyfikowana o dwie pozycje niżej od niej Hiszpanka sprawiła niespodziankę, eliminując w pierwszej rundzie rozstawioną z “11” Białorusinkę Arynę Sabalenkę 6:7 (6-8), 6:7 (6-8).

Nastolatka ze stolicy najlepszy wynik w Wielkim Szlemie zanotowała rok remu we French Open, gdy dotarła do 1/8 finału. W ubiegłorocznym debiucie w imprezie w Melbourne przeszła trzystopniowe kwalifikacje, w głównej drabince zatrzymała się właśnie na drugiej rundzie.

Suarez Navarro wygrała dotychczas dwie imprezy WTA, ostatnią cztery lata temu. W Wielkim Szlemie najdalej dotarła do ćwierćfinału. Dwukrotnie udało jej się tego dokonać w Australii (2016, 2018), a przed rokiem odpadła tam w drugiej rundzie.