Komisja Ligi nałożyła na Legię Warszawa grzywnę w wysokości 50 tysięcy złotych za niewłaściwe zachowanie kibiców w meczu 21. kolejki ekstraklasy z ŁKS Łódź (3:1). Na trybunie północnej, tzw. “Żylecie”, wywieszono obraźliwe transparenty.

Na trybunie zajmowanej przez najbardziej zagorzałych fanów stołecznej drużyny pojawił się transparent w języku francuskim, adresowany do francuskiego biznesmena Gregoire Nitota, właściciela firmy Sii Polska, który prowadzi negocjacje w sprawie zainwestowania w występującą obecnie na czwartym szczeblu rozgrywkowym Polonię Warszawa. “Panie Nitot. Nie jest za późno, żeby się wycofać. Masz jeszcze klientów, przedsiębiorstwo jeszcze funkcjonuje” – głosił napis na banerze.

Oprócz transparentu pod adresem francuskiego biznesmena, na stadionie Legii pojawił się w niedzielę również drugi. “Kisiel won z Legii” – to hasło skierowane pod adresem 17-letniego piłkarza Jakuba Kisiela, który niedawno trafił na Łazienkowską z… Polonii.

Komisja Ligi zdecydowała nie tylko o grzywnie, ale również o nałożeniu zakazu wejścia na najbliższy mecz ekstraklasy w Warszawie na wszystkie osoby, które w trakcie meczu z ŁKS-em znajdowały się na “Żylecie”.

“Kluby biorące udział w rozgrywkach ekstraklasy zobowiązane są dbać o jej wizerunek i prestiż oraz wspólnie budować jakość rozgrywek. Niedopuszczalnym i wysoce nagannym jest zachowanie kibiców Legii, którzy po pierwsze grożą młodemu zawodnikowi ich akademii, a po drugie grożą potencjalnemu sponsorowi innego klubu. Komisja Ligi wskazuje, że klub jako organizator imprezy masowej ma obowiązek reakcji na niedozwolone zachowanie swoich kibiców. Legia Warszawa nie podjęła tymczasem żadnych działań mających na celu usunięcie transparentów z niedopuszczalnymi treściami” – powiedział przewodniczący Komisji Ligi Jarosław Poturnicki, cytowany w komunikacie.