Leo Messi czy Cristiano Ronaldo? Były gwiazdor reprezentacji Anglii, Gary Lineker nie ma wątpliwości, który z nich jest lepszym piłkarzem.

Były reprezentant Anglii zdecydowanie opowiada się za Leo Messim. Zdaniem Linekera piłkarz Barcelony jest najlepszym zawodnikiem, jaki kiedykolwiek biegał po boiskach.

– Jestem wielkim fanem Cristiano Ronaldo, ale jeśli mówimy o najlepszym piłkarzu w historii, to nie powinniśmy nawet nad tym debatować. Jest nim Messi. To tylko moje zdanie, ale według mnie oni nie są nawet blisko – stwierdził Anglik w wywiadzie udzielonym angielskiej prasie. – Messi w Barcelonie grał w kilku świetnych drużynach. Ktokolwiek był przy nim, jego liczby były takie same, po prostu niesamowite. Raz po raz udowadniał, że mylą się wszyscy ci, którzy w niego wątpią. Nawet w ostatnich sezonach, gdy Barcelona nie była już tak mocna, jego wkład się nie zmniejszał. Bez niego w Barcelonie panuje bałagan – dodał.

– Rzadko zdarza się, aby piłkarz był przez całą karierę w jednym klubie, tak jak Messi w Barcelonie. Argentyńczyk nie może niczego wygrać na transferze. Po co miałby się przeprowadzać? Gra przecież w jednym z najlepszych klubów świata. Opuszczając Barcę, nigdy nie pójdziesz już do góry – zakończył Lineker.