20150616 - Portugal - Italie - Genève - Leonardo Bonucci

Leonardo Bonucci to legenda włoskiej piłki, znakomity obrońca Juventusu i reprezentacji Italii. Bonucci w tym sezonie zagrał dla Juventusu w 34 spotkaniach, w których zdobył aż 4 gole. 33-letni piłkarz w wywiadzie udzielonym dziennikowi “La Gazzetta dello Sport” ujawnił najtrudniejszego rywala, z którym miał okazję grać na boisku.

– To Duvan Zapata. Jest wielki, silny i szybki. Nigdy nie możesz stracić go z oczu. Tacy zawodnicy potrafią momentalnie cię ukarać, gdy stracisz koncentrację – stwierdził Bonucci. – Podobnie jest podczas treningów z moimi kolegami z Juventusu: Ronaldo, Dybalą, Higuainem i Douglasem Costą. Gdy tylko zejdziesz ze swojego poziomu, to może spodziewać się ciosu – dodał.

Bonucci przyznał też, że chciałby jeszcze zagrać w jednej drużynie ze Zlatanem Ibrahimoviciem. – Chciałbym z nim grać w jednym zespole. Zlatan to urodzony lider, który ma charakter. Wydaje się być twardym facetem, ale też dobrym człowiekiem. Na boisku piłkarze, którzy mają charakter i zawsze chcą wygrywać, dają motywację do rozwoju. A ja tego zawsze szukam – kończy filar defensywy Juve.