źródło: youtube

Tygodnik „France Football” poinformował, że w tym roku „Złota Piłka” nie zostanie przyznana. Francuski tygodnik, który przyznaje tę nagrodę od 1956 r., argumentuje odwołanie edycji nagrody w 2020 roku kryzysem pandemii koronwirusa.

Bardzo szkoda, bo do zdobycia nareszcie tego trofeum w tym sezonie zbliżył się Robert Lewandowski. Odwołanie gali ma miejsce po raz pierwszy w historii nagrody „Ballon d’Or”. Pewien wpływ na decyzję France Football może mieć fakt, że francuska piłka nożna nie „odmroziła” się w tym sezonie. Zawodnicy z francuskich klubów nie mieliby więc szans na zdobycie tego trofeum.

Francuski rząd podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek Ligue 1 i Ligue 2. Władze francuskiej ekstraklasy zdecydowały się nie przyznawać mistrzostwa kraju i ustaliły kolejność ligowej tabeli na podstawie wcześniejszych wyników. Sezon 2020/2021 ma się rozpocząć teoretycznie w sierpniu.

Przed zawieszeniem rozgrywek na prowadzeniu Ligue 1 było PSG, które miało 12 punktów przewagi nad drugim Olympique’iem Marsylia. Oba zespoły zagrają w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów. Trzecie Stade Rennes powalczy w kwalifikacjach.

W ubiegłym roku „Złote Piłki” dostali Lionel Messi i Amerykanka Megan Rapinoe. W tym roku nie będą mieli następców. Szkoda, bo według wielu ekspertów iinternautów „Lewy” był pewniakiem.

https://twitter.com/BetKingNG/status/1285192498374115328?s=20