Robert Lewandowski Fot. Facebook

Dopiero co Robert Lewandowski musiał pogodzić się z tym, że – mimo ogromnej szansy na triumf – Złotej Piłki nie dostanie, bo plebiscyt został odwołany. Teraz zagrożone jest kolejne trofeum, którego nigdy nie udało mu się zdobyć. „Lewy” prowadzi w wyścigu po Złotego Buta, ale asy z Serie A nie odpuszczają i mają spore szanse, żeby zagrozić Polakowi, dla którego czwartkowy wieczór raczej spokojny nie będzie.

– To nie była łatwa decyzja, ale naprawdę martwiło nas, że Złota Piłka nie zostanie przyznana uczciwie – tłumaczył kilka dni temu Pascal Ferre, redaktor naczelny „France Football”. Epidemia koronawirusa odebrała ogromną szansę kapitana reprezentacji Polski, na sięgnięcie po najbardziej prestiżowe indywidualne wyróżnienie w piłce.

Cały czas ma jednak szanse na wzniesienie w geście zwycięstwa statuetki Złotego Buta. To nagroda przyznawana najlepszemu strzelcowi ligowemu w Europie. „Lewemu” zagraża jeszcze dwóch zawodników – Cristiano Ronaldo i Ciro Immobile. CZYTAJ DALEJ -> NASZFUTBOL.PL.