Robert Lewandowski - Mistrz Niemiec z Bayernem Monachium 2018/2019 Fot. twitter

Po krótkich urlopach piłkarze Bayernu Monachium wrócili do treningów, które mają ich przygotować do dokończenia sezonu w Lidze Mistrzów. Kibice z Monachium wierzą w swoich piłkarzy i chcą ich wspierać także podczas treningów. A to nie jest zgodne z prawem, przez co interweniować musiała niemiecka policja.

Robert Lewandowski i jego koledzy z drużyny zaraz po zakończeniu Bundesligi rozjechali się na krótkie urlopy. W tym tygodniu piłkarze mistrzów Niemiec wrócili jednak już do zajęć, a na treningach można było zobaczyć również m.in. nową gwiazdę Bayernu – kupionego z Manchesteru City Leroya Sane.

Fani Bayernu chcieli koniecznie podczas treningu w ośrodku treningowym przy Saebener Strasse zobaczyć swoich ulubieńców, porobić zdjecia i zebrać autografy. Jak informuje niemiecki “Bild”, spowodowało to reakcję miejscowej policji. Podczas środowego treningu fani licznie stawili się przy ogrodzeniu boiska treningowego i według szacunków policji było ich aż 80. W związku z zagrożeniem jakie wynika z pandemii koronawirusa takie zgromadzenie jest zabronione w Niemczech. Policjanci przypomnieli więc kibicom o obowiązującym nakazie trzymania 1,5 metra odstępu oraz zasłaniania ust i nosa, gdy jest się w dużym skupisku ludzi. Skończyło się więc na pouczeniu.

Bawarczycy zdobyli już w tym sezonie mistrzostwo i puchar Niemiec. To co jednak najważniejsze dopiero przed nimi. W sierpniu dokończona zostanie bowiem Liga Mistrzów.