źródło: youtube

Problemy Cristiano Ronaldo ze zdrowiem zaczęły się już sześć lat temu. Lekarze zdiagnozowali je jako tendinopatię kolana, czyli przewlekłe dolegliwości związane ze ścięgnami kolanowymi. Ich stan z biegiem czasu się pogarsza i nie ma na to żadnego lekarstwa – informuje portal sportbible.com.

Tendinopatia jest schorzeniem ścięgien, która powoduje ból, sztywność i jego obrzęk. Zazwyczaj rozwija się stopniowo w wyniku długotrwałego nadużywania. Kontuzję określa się raczej jako zwyrodnienie niż stan zapalny, co oznacza, że stan kolana Portugalczyka pogarsza się za każdym razem, gdy go używa. Im dłużej Ronaldo gra w piłkę nożną, tym słabsze jest jego kolano. Ból jest najbardziej odczuwalny podczas biegania ponieważ kolano podczas sprintów ulega niszczeniu znacznie szybciej niż normalnie.

Pomimo problemów zdrowtnych Cristiano Ronaldo od lat utrzymuje swoją formę na światowym poziomie. Portugalski piłkarz wykonuje bowiem ogromną pracę, aby móc wygrywać kolejne tytuły. Od 2014 roku skrzydłowy Juventusu wygrał aż cztery Ligi Mistrzów i dwa mistrzostwa Hiszpanii z Realem Madryt oraz jedno mistrzostwo Serie A z Juventusem. Ponadto w 2016 roku wywalczył mistrzostwo Europy z Portugalią, a w 2019 Ligę Narodów. Oprócz tego aż trzy razy zdobywał Złotą Piłkę (w latach 2014, 2016 i 2017).

Sportbible.com twierdzi, że Ronaldo spędza codziennie aż sześć godzin na rehabilitacji swoich kolan. Dzieki tej tytanicznej pracy Portugalczyk nadal imponuje formą sportową, choć jego statystyki pokazują, że od sezonu 2014/15 znacznie spadła jego skuteczność po strzałach z rzutów wolnych i uderzeniach z dystansu. Natomiast wzrosła liczba goli strzelanych głową przez Portugalczyka, co może potwierdzać, że CR7 rzeczywiście cierpi na poważne problemy z kolanami i stara się je oszczędzać.

Ronaldo w lutym tego roku skończył 35 lat. Mimo tego wieku jego wartośc rynkowa jest oceniana na 60 milionów euro. Kontrakt Portugalczyka z Juve wygasa dopiero za dwa lata.

Wszystko o superfurach Ronaldo (także plakat Cristiano ze swoim ulubionym bugatti) znajdziecie w najnowszym GIGA Sporcie. Już w sprzedaży!