– Jeden z najlepszych i najpopularniejszych bramkarzy w historii polskiego futbolu, zadeklarowany legionista, ulubieniec warszawskiej publiczności – Artur Boruc ponownie będzie zawodnikiem Legii! Boruc z zespołem Mistrza Polski podpisał roczny kontrakt.

Artur Boruc wyjechał z Legii Warszawa 15 lat temu, ale wielokrotnie powtarzał, że karierę chciałby zakończyć właśnie przy Łazienkowskiej. Pierwszym zagranicznym przystankiem Króla Artura był Celtic Glasgow, gdzie także zyskał wielką sympatię fanów. Później 65-krotny reprezentant Polski przeniósł się kolejno do Fiorentiny, Southampton FC i wreszcie Bournemouth. W szkockiej ekstraklasie zaliczył 162 mecze, w Serie A – 62, w drugiej lidze angielskiej – 37, a w Premier League – 128.

“Było kilka okazji, ale wcześniej do tego nie doszło. Bardzo się cieszę, że wróciłem i sprawy transferowe tak szybko się potoczyły. Wiadomo, że moje serce zostało tutaj” – zaznaczył Boruc w rozmowie z oficjalną stroną internetową Legii po podpisaniu kontraktu.

Pod koniec czerwca mistrza Polski opuścił podstawowy dotychczas golkiper Radosław Majecki, przenosząc się do AS Monaco. W klubie zostali doświadczony Radosław Cierzniak i młody Wojciech Muzyk. Wypożyczony do Radomiaka jest z kolei Cezary Miszta.

A w najnowszym GIGA Sporcie odkryjcie Ranking najlepszych bramkarzy świata. Jest jeden Polak!