Broniący tytułu piłkarze Portugalii rozpoczęli drugą edycję Ligi Narodów od pewnego zwycięstwa w Porto nad Chorwacją 4:1. Gospodarze wystąpili bez ugryzionego przez pszczołę Cristiano Ronaldo.

W końcówce pierwszej połowie piękną bramkę z 20 metrów zdobył Joao Cancelo, a po zmianie stron prowadzenie podwyższyli Diogo Jota i Joao Felix. W doliczonym czasie gry honorowego gola dla wicemistrzów świata zdobył Bruno Petkovic, a w ostatniej akcji wynik ustalił Andre Silva.

Inne sobotnie mecze najwyższej dywizji zakończyły się wygranymi gości. W Reykjaviku Anglia wygrała z Islandią 1:0 po trafieniu w 92. minucie z rzutu karnego Raheema Sterlinga. Minutę później rzut karny mieli Islandczycy, ale Birkir Bjarnason posłał piłkę nad poprzeczką.

W Solnie, gdzie mecz sędziował Szymon Marciniak, mistrzowie świata Francuzi pokonali Szwedów 1:0, a gola strzelił Kylian Mbappe.

Jutro Polacy zagrają w Zenicy z Bośnią i Hercegowiną.