Kylian Mbappe, fot. PAP/EPA autor: Etienne Laurent

Okno transferowe w europejskiej piłce otwarte jest do 5 października i wydaje się, że kilka głośnych kontraktów zostanie jeszcze do tego czasu podpisanych. Real Madryt marzy nadal o pozyskaniu frnacuskiego napastnika Kyliana Mbappe. Dziennik “L’Equipe” twierdzi, że PSG wyznaczyło cenę za swojego gwiazdora.

Mistrzowie Francji zgodzili sie na odejście Mbappe za jedyne 100 mln euro. Ale do transferu ma dojść dopiero za rok.

Wpływ na taką wycenę ma długość kontraktu piłkarza. Jego umowa wygasa bowiem w połowie 2022 roku. Na razie nic nie wskazuje na to, by miała zostać przedłużona.

Real od dawna interesuje się Mbappe i chce o niego powalczyć latem przyszłego roku. W bieżącym oknie transfer jest wykluczony – klub z Madrytu nie zamierza sprowadzać nowych zawodników.

Mbappe interesuje się też Liverpool. W kontakcie z piłkarzem pozostaje trener Juergen Klopp.

Mbappe trafił do PSG latem 2017 roku. Najpierw był wypożyczony, później przeniósł się do Paryża na stałe. Łączna wartość jego transferu wyniosła 145 mln euro., a obecnie jego wartość rynkowa oceniana  jest na 180 mln euro.

21-letni reprezentant Francji we francuskiej lidze zagrał tylko jeden raz – w czwartej kolejce strzelił gola w meczu z Niceą. Wcześniej nie mógł grać z powodu zakażenia koronawirusem.

Plakat Kyliana Mbappe znajdziecie w najnowszym wydaniu magazynu GIGA SPORT. Już w sprzedaży!