źródło: youtube

Parma jest pierwszym piłkarskim klubem w lidze włoskiej, który otrzymał pozwolenie na wpuszczenie na trybuny kibiców od momentu wybuchu pandemii koronawirusa i przerwania rozgrywek, a następnie ich wznowienia w czerwcu.

Władze zezwoliły, by niedzielny, towarzyski mecz z Empoli, mogło zobaczyć maksymalnie 1000 fanów. Mają być oni rozlokowani w dwóch, odległych od siebie strefach na stadionie Ennio Tardini, który może pomieścić 22 350 kibiców.

Przy wznowieniu rozgrywek Serie A w czerwcu, aż do ich końca, czyli 2 sierpnia mecze rozgrywano bez publiczności. Wszystko wskazuje na to, że podobnie będzie w nowym sezonie 2020/21, który ma się rozpocząć 19 września, choć trwają jeszcze dyskusje w tej sprawie.

Piłkarze Parmy po raz ostatni grali w obecności kibiców 9 lutego przeciw Lazio.

Fani, którzy zostaną wpuszczeni w niedzielę na trybuny będą mieli przed wejściem zmierzoną temperaturę i jeżeli termometr wskaże powyżej 37,5 stopni Celsjusza, to taka osoba nie będzie mogła uczestniczyć w wydarzeniu. Przez całe spotkanie będą też musieli nosić maseczki zasłaniające usta i nos.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here