Neymar jeszcze w PSG Fot. Wikipedia CC 2.0 Autor: Antoine Dellenbach from Paris, France - Neymar Jr Presentation | Press Conference for PSG

Klub PSG ogłosił, że trzech graczy miało pozytywny wynik testu na Covid-19. W tym gwiazdor tego klubu – Neymar. Poza nim chorzy są jeszcze tak ważni zawodnicy jak Paredes i Di Mariia.

Neymar powrócił do Paryża w poniedziałek 31 sierpnia po spędzeniu wakacji na Ibizie. Podobnie jak Paredes i Di Maria.Po powrocie zostali w klubie poddani testowi. W środę 2 września po południu, klub oficjalnie ogłosił, że tych trzech graczy z podstawowego składu ma pozytywne wyniki testów na koronawirusa.

Komunikat klubowy mówi, że „potwierdzono u trzech zawodników PSG pozytywny wynik testu Sars CoV2 i podlegają oni odpowiednim procedurom zdrowotnym”. Wszystkich graczy i pracowników PSG czekają obecnie dodatkowe testy.

Leandro Paredes, Angel Di Maria i Neymar zostało już skreślonych z kadry, która ma zagrać wyjazdowe spotkanie z 10 września. Nie zagrają też prawdopodobni w „klasyku” przeciw Olimpiq Marsylia 13 września u siebie na Parc des Princes.

Wprowadzone przez Professional Football League zasady mówią o konieczności 14-dniowej izolacji zakażonych piłkarzy. Football League dopuszcza przełożenie meczów, jeśli klub ma w składzie więcej niż 3 przypadki zarażonych zawodników.

W tej chwili PSG tych warunków nie spełnia i zapewne szansę gry w Lens dostaną po prostu rezerwowi.