Agent Philippe Coutinho potwierdził, że Brazylijczyk w przyszłym sezonie będzie grał w Barcelonie. Przenosiny do Premier League są już nieaktualne.

W mediach mnożyły się ostatnio doniesienia, że Brazylijczyk wróci do Premier League. Tymczasem 28-latek kolejny sezon spędzi w FC Barcelonie. – Koeman zadzwonił do Coutinho następnego dnia po zwycięstwie w finale Ligi Mistrzów. Powiedział mu, że ma go w swoich planach i bardzo chce, żeby wrócił – oznajmił agent piłkarza w wywiadzie dla hiszpańskiej telewizji. – Coutinho do klubu miał wrócić 7 września, ale zrobił to wcześniej. Chciał bowiem jak najszybciej przystąpić do treningów, by nie stracić formy – podkreślił.

Brazylijczyk, grając w barwach Bayernu Monachium, strzelił dwa gole oraz zaliczył asystę w meczu przeciw Barcelonie wygranym przez mistrza Niemiec 8:2.

– Cóż, jako piłkarz musisz wykonywać swoją pracę, a on doskonale wywiązał się ze swoich obowiązków i prawdopodobnie jest to powód, dla którego Barcelona tak bardzo chce go z powrotem – wytłumaczył piłkarza agent.

Coutinho związany jest z Barceloną umową do czerwca 2023 roku. Do tej pory dla “Blaugrany” zagrał w 76 spotkaniach. Zdobył w nich 21 goli i zanotował 11 asyst. W Bayernie był głównie rezerwowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here