Real Madryt przyznał swoim zawodnikom numery na nowy sezon. Wiemy kto zastąpi Garetha Bale’a w roli piłkarza z “11” na plecach.

Real Madryt rozpocznie nowy sezon ligowy niedzielnym starciem z Realem Sociedad o godzinie 21:00. Dzis Królewscy podali numery na koszulkach piłkarzy.

Według hiszpańskiej “Marki” o numer po Bale’u rywalizowali Marco Asensio i Vinicius Jr. Ostatecznie to Hiszpan, który jest starszy i ma dłuższy staż w zespole, będzie w nowym sezonie biegał z “11” na tyle koszulki. Oficjalne potwierdzenie tej decyzji nadejdzie po ostatecznym ogłoszeniu wypożyczenia Bale’a do Tottenhamu.

Vinicius powinien za to przejąć “20” od Asensio. Numer “25” trafi do Rodrygo Goesa, który z przyczyn formalnych na razie został zgłoszony, podobnie jak rezerwowy bramkarz Andrij Łunin, do zespołu rezerw. Zmieni się to po odejściu Bale’a i Sergio Reguilona.

Powracający z wypożyczenia Martin Odegaard zagra z “21”, ostatnio należącym do Brahima Diaza, dziś już gracza Milanu. Pozostawiony przez Jamesa Rodrigueza nr “16” przechwyci Borja Mayoral. Napastnik był ostatnio wypożyczony dwa lata do Levante, ale prawdopodobnie pozostanie w drużynie na najbliższy sezon.

Bramkarz Andrij Łunin ma otrzymać “13” od Thibaut Courtois. Belg z kolei ma grać wreszcie z nr “1”.