Zlatan Ibrahimović nie wystąpi w derbowym meczu Milanu z Interem. Szwedzki napastnik wciąż pozostaje odizolowany od reszty zespołu, ponieważ kolejne badanie na obecność koronawirusa wskazało wynik pozytywny.

24 września 2020 roku AC Milan poinformował, że Zlatan Ibrahimović jest zakażony koronawirusem. 39-latek chorobę przechodzi bezobjawowo, jednak mimo dwutygodniowej izolacji wciąż nie zwalczył wirusa. Jak donosi “La Gazzetta dello Sport”, zarówno u Zlatana Ibrahimovicia, jak u obrońcy Milanu Leo Duartego badania wskazały wynik pozytywny. Następne testy będą powtarzane co trzy, cztery dni.

Od dwóch tygodni Zlatan Ibrahimović znajduje się w izolacji i odbywa treningi indywidualne. Z powodu zakażenia koronawirusem szwedzki napastnik zagrał w zaledwie jednym z trzech spotkań Serie A oraz opuścił dwa dodatkowe mecze el. Ligi Europy w obecnym sezonie. Wątpliwy jest także występ piłkarza 17 października, w meczu AC Milan z Interem Mediolan. W podobnej sytuacji znajduje się Leo Duarte, brazylijski obrońca, u którego koronawirusa wykryto jeszcze przed Ibrą.

Piłkarze Stefano Piolego wygrali wszystkie spotkania, dzięki czemu zagwarantowali sobie awans do fazy grupowej Ligi Europy. W Serie A natomiast AC Milan zajmuje obecnie 2. miejsce z bilansem trzech wygranych w trzech meczach. Lepsza od Rossonerich jest jedynie Atalanta Bergamo, która posiada lepszy bilans bramkowy (13:5). Warto także zaznaczyć, że aktualny wicelider tabeli nie stracił ani jednego gola w meczach ligowych.

Problemy z koronawirusem w składzie dosięgnął także Inter Mediolan. W czwartek klub poinformował o wykrytym zakażeniu u Alessandro Bastoniego, 21-letniego obrońcy, a według Fabrizio Romano wynik pozytywny wskazały także testy Milana Skriniara, jednego z podstawowych defensorów Antonio Conte.