Trener Jerzy Brzęczek zapowiedział przed środowym towarzyskim meczem z Ukrainą w Chorzowie, że da odpocząć kilku piłkarzom reprezentacji, wśród nich Robertowi Lewandowskiemu.

Biało-czerwoni jutro zagrają z Ukrainą na Stadionie Śląskim, a cztery dni później wyjazdowy mecz w Reggio Emilia z Włochami w Lidze Narodów. Na zakończenie zmagań w tych rozgrywkach 18 listopada spotkanie, znów w Chorzowie, z Holandią. Początek każdego o godz. 20.45.

Kadrowicze Brzęczka w poniedziałek oficjalnie rozpoczęli zgrupowanie w Katowicach. Selekcjoner potwierdził, że z Ukrainą nie zagra m.in. Lewandowski.

“Czy dam odpocząć Robertowi w meczu z Ukrainą? Tak, na pewno. Nie tylko on, ale również ci, którzy grają na co dzień w Lidze Mistrzów i Lidze Europy, mają tych spotkań bardzo dużo. Dlatego w środę ci zawodnicy będą odpoczywać” – zapowiedział Brzęczek.

Lewandowski dziś dołączy na zgrupowanie kadry.

Z różnych powodów w listopadowych meczach nie wezmą udziału także: Damian Kądzior, Michał Karbownik i bramkarz Bartłomiej Drągowski, Maciej Rybus i Jakub Kamiński.

Do reprezentacji dołączył awaryjnie młody skrzydłowy Przemysław Płacheta.